Spray, zawieraj膮cy ma艂e dawki 艣rodk贸w znieczulaj膮cych miejscowo, daje dobre wyniki w leczeniu przedwczesnego wytrysku - wykaza艂a ostatnia faza test贸w prowadzonych w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii i na W臋grzech. Informacj臋 na ten temat podaje pismo "BJU International". Przedwczesny wytrysk jest najcz臋stsz膮 form膮 zaburze艅 seksualnych u m臋偶czyzn i zgodnie z szacunkami medycznymi mo偶e dotyczy膰 nawet 21-33 proc. populacji m臋skiej, najcz臋艣ciej m臋偶czyzn m艂odych. Do niedawna, ejakulacj臋 uznawano za przedwczesn膮 wtedy, gdy wyst臋powa艂a nie p贸藕niej ni偶 dwie minuty od rozpocz臋cia stosunku p艂ciowego. Jednak, w roku 2008 Mi臋dzynarodowe Towarzystwo Medycyny Seksualnej (International Society of Sexual Medicine) poda艂o, 偶e u wi臋kszo艣ci m臋偶czyzn, u kt贸rych problem ten utrzymuje si臋 d艂ugotrwale, wytrysk wyst臋puje w ok. minut臋 po rozpocz臋ciu wsp贸艂偶ycia.
Przyczyny tej przypad艂o艣ci mog膮 by膰 r贸偶ne - urazy psychiczne, a rzadziej przyczyny natury somatycznej, jak zapalenie prostaty.
Przedwczesny wytrysk jest bardzo stresuj膮cy dla m臋偶czyzn - wp艂ywa negatywnie na ich samoocen臋, satysfakcj臋 z seksu, a niejednokrotnie prowadzi do unikania intymnych kontakt贸w i problem贸w w relacjach z partnerk膮. Jest to zaburzenie, kt贸re trudno si臋 leczy.
Najnowsza praca to efekt trzeciej fazy test贸w preparatu, kt贸ry ma posta膰 spraju i zawiera dwa 艣rodki miejscowo znieczulaj膮ce - lidokain臋 oraz prylokain臋.
Spray by艂 dobrze tolerowany przez pacjent贸w oraz ich partnerki i dawa艂 bardzo niewiele dzia艂a艅 niepo偶膮danych, kt贸re by艂y miejscowe i oceniane przez u偶ytkownik贸w jako 艂agodne. Wyst膮pi艂y one u 5 m臋偶czyzn i 6 kobiet z grupy terapeutycznej i u 1 m臋偶czyzny z grupy placebo. W艣r贸d najcz臋stszych problem贸w wymieniano brak erekcji i uczucie palenia w pochwie.
(PAP). |