top-image.png
Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
lek. med. Jerzy Skotnicki
Ginekolog - Po³o¿nik, Cytolog
Asystent Prywatnego Szpitala Po³o¿niczo-Ginekologicznego Ujastek

tel. kom. (0) 506 670 083
os. S³oneczne 11 (ul. S. ¯eromskiego 11), Kraków-Nowa Huta
Z księgi gosci
Justyna
Bardzo dziękuję za opiekę nade mną i maleństwem podczas ciąży
wiêcej...
Ostatnio dodane:

Niepłodność męska - epidemiologia, diagnostyka, leczenie
Id¼ do
Niepłodność męska - epidemiologia, diagnostyka, leczenie
Diagnostyka niepłodności męskiej
Ocena wydolności podwzgórzowo-przysadkowo-jądrowej
Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne
Rozpoznanie zaburzeń hormonalnych
Czy na niepłodność ma wpływ tryb życia?
Witaminy i mikroelementy

Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne niepłodnego mężczyzny ma na celu usunięcie specyficznych defektów i zwiększenie szans na zapłodnienie. U niektórych par nie ma możliwości rozpoznania przyczyny niepłodności i w tych sytuacjach leczenie empiryczne lub nawet placebo może okazać się skuteczne. Możliwość uzyskania zapłodnienia, w sposób pewny, przy zastosowaniu docytoplazmatycznego wstrzyknięcia plemnika u mężczyzn z niewielką ich ilością, zmieniła definicję męskiej niepłodności.

Sposoby leczenia niepłodnego mężczyzny powinny być oparte na pełnym zrozumieniu patofizjologii niepłodności i mieć na celu poprawę określonych problemów, polepszając dzięki temu rokowanie (szansę na uzyskanie zapłodnienia w danym przedziale czasu). Wybór leczenia powinien także uwzględniać czas trwania niepłodności oraz wiek partnerki.

Silny efekt placebo istnieje we wszystkich rodzajach leczenia i dlatego rozsądne wykorzystanie tego efektu usprawiedliwia zastosowanie leczenia empirycznego u młodszych par. Należy uznać również i to, że analiza nasienia dostarcza wskazówek prognostycznych jedynie przy założeniu, że jesteśmy w posiadaniu prawidłowych wartości dla warunków płodności.



<< wstecz   dalej >>

Powyższy artykuł przeznaczony jest do celów dydaktycznych i jest kompilacją wiedzy zgromadzonej podczas wieloletniego doświadczenia, cytatów z artykułów umieszczonych na innych stronach internetowych, w periodykach drukowanych oraz na wykładach i prezentacjach wygłaszanych na konferencjach medycznych. Jednocześnie zaznaczam, że nie roszczę sobie praw autoskich do powyższego artykułu.

Tą stronę odwiedziło już
8942274 osób